other

14 قرن از خطبه های امیرمومنان می گذرد و هرچه می گذرد به اعجاز کلام مولی بیشتر پی می بریم. او که خبر از غیب می دهد ، احوال امروز ما را دیده است .
امیرمومنان علی علیه السلام می فرمایند : روزی خواهد امد که فحشا زیاد می شود و محارم هتک می شوند و زنا اشکارا انجام می شود ، غصب اموال ایتام حلال می شود ، ربا خواری رواج می یابد ، کم فروشی باب می شود ، شراب جو حلال می گردد ، رشوه را با نام هدیه پرداخت می کنند ، خیانت در امانت می کنند ، مردان خود به شکل زنان و زنان خویش را به هیئت مردان در می اورند ، نماز سبک شمرده می شود ، مردم برای غیراز خدا حج بجا می اورند . وقتی ان روز فرا رسد گاهی هلال روز اول ماه بزرگتر می شود به نحوی که مردم در دو شب انرا می بینند و گاهی ناپدید می شود به حدی که مردم روز اول ماه را روزه نمی گیرند و روز عید فطر را به نیت روز اخر ماه رمضان روزه دارند.
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 30 شهریور 1392ساعت 05:30 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

در شهر سدلیک جمهوری چک کلیسایی هست که از چوب، آجر و فلز درست نشده بلکه از استخوان‌های مسلمانان درست شده است! در سال 1218 میلادی پاپ وقت، برای نشان دادن غرورش دستور داد این کلیسا را از استخوان های مسلمانانی که برای ساخت این کلیسا کشته شده بودند، ساخته شود!این در حالی بود که از همان زمان پاپ و همفکرانش دائما از حقوق بشر صحبت می کردند و تا امروز این ادعا وجود دارد و هنوز نژاد پرستی و قوم گرایی در میان شان وجود دارد و بر این اساس است که از تروریست های مسلمان کش در عراق و افغانستان و ... حمایت علنی می کنند تا مسلمانان را به مسلخ بکشانند بعد حرف از حقوق بشر بزنند گویا حقوق بشر فقط برای اروپایی ها و آمریکایی های سرمایه دار است نه بشر دیگری این ادعا ار می توان به وضوح در سالهای اخیر مشاهده کرد .این کلیسا که مرکز جلسات رهبران مسیحیان و پاپ در زمان های مختلف در سالهای گذشه بوده و هست بر روی درب اصلی آن علنا نوشته شده است که این کلیسا با پودر استخوان های مسلمانان ساخته شده و با استخوان های مقاوم آنها تزئین شده است! و هنوز مشخص نیست که ادعا حقوق بشری غرب و رهبران آنها که گوش همه ملتها را پر کرده است منظورشان چیست و با چنین اقداماتی که در تاریخ از خودشان به جا گذاشته اند و اکنون هم مانور تبلیغاتی می دهند چع معنی می دهند.
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 30 شهریور 1392ساعت 05:28 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

امیر المؤمنین(ع) هیچ سفارش و توصیه‌ای به فرزندش امام حسن(ع) نفرمود که از کشتن قاتل او صرف نظر کرده و او را ببخشد. بر این اساس، امام مجتبی(ع) در کشتن ابن ملجم بر خلاف سفارش پدر رفتار نکرد.
البته، در یکی از کلمات موجود در نهج البلاغه، سفارشی از امام علی(ع) خطاب به جامعه اسلامی بدین مضمون وجود دارد:
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 30 شهریور 1392ساعت 05:28 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند :
«یأتی على الناس زمان ترتفع فیه الفاحشة ، ولتصنع وتنتهک فیه المحارم ، ویعلن فیه الزنا، وتُستحلّ فیه أموال الیتامى، ویؤكل الربا، ویُطفّف فی المكائیل والموازین ویُستَحَل الخمر بالنبیذ، والرشوة بالهدیّة ، والخیانة بالأمانة ، ویتشبّه الرجال بالنساء، والنساء بالرجال ، ویستخفّ بحدود الصلاة ...
روزی خواهد امد که فحشا زیاد می شود و محارم هتک می شوند و زنا اشکارا انجام می شود ، غصب اموال ایتام حلال می شود ، ربا خواری رواج می یابد ، کم فروشی باب می شود ، شراب خرما حلال می گردد ، رشوه را با نام هدیه پرداخت می کنند ، خیانت در امانت می کنند ، مردان خود به شکل زنان و زنان خویش را به هیئت مردان در می اورند و ....
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 30 شهریور 1392ساعت 05:27 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

یکی از استادان شیخ مرتضی آقا تهرانی نقل می کرد که در خواب ، مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری رحمة الله را دیدم . پرسیدم :آیا شما در آن عالم عذاب هم می شوید ؟ فرمود : یک عذاب دارم و آن این حسرت و غصه است که چرا بیشتر به یاد خدا نبودم. دلم برای آن لحظاتی می سوزد که به یاد خدا نبودم .این بزرگ ترین عذاب برای من است.

براستی چرا انسان تا زمانی که در این عالم به سر می برد ، به یاد خدا و ذکر خدا توجه ندارد.باید بدانیم که اگر در این دنیا نتوانستیم خدا را یاد کنیم ، در آن دنیا نیز فرصتی داده نمی شود.بیاییم در شبانه روز ، فرصتی را به او اختصاص دهیم.در هنگام ظهر ، اگر هم کاری داریم، به نماز اهمیت بیشتری دهیم، چون هیچ کاری مهم تر از نماز و ملاقات با خدا نیست. این کار اثر دیگری نیز دارد ؛ به ویژه برای کسانی که خانواده تشکیل داده اند ، چرا که فرزندانشان نیز اهل نماز شده و برای نماز اهمیت قائل می شوند. یکی از علل بی توجهی فرزندان به نماز ، این است که هنگام نماز هر یک از پدر و مادر به کاری مشغول اند و لذا فرزند می پندارد که شاید نماز اهمیت چندانی ندارد، والا اگر بزرگ تر ها به نماز بایستند ، کودکان نیز می آیند.
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 30 شهریور 1392ساعت 05:23 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

امام زین العابدین علیه السلام فرمودند: تب بیمارى خوبى است ، بهره هر عضوى از بلا را به آن مى دهد. در كسى كه به بلایى گرفتار نشود خیرى نیست .
حدثنى محمد بن الحسن رضى الله عنه عن محمد بن الحسن الصفار عن على بن محمد القاشانى عن القاسم بن محمد عن سلیمان بن داود عن سفیان بن عیینه عن الزهرى عن على بن الحسین علیهما السلام قال نعم الوجع الحمى تعطى كل عضو قسطه من البلاء و لا خیر فیمن لا یبتلى .
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه 30 شهریور 1392ساعت 05:22 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

پسر كوچكی بعداز بازگشت به خانواده ی خود از آنها خواست كه یك عالم دین برای او حاضر كنند تا به 3سوالی كه داشت جواب بدهد ، بالاخره یك عالم دین برای ایشان پیدا كردند و بین دونفر صحبت های زیر رد وبدل شد،
پسربچه : شما كی هستی؟ وآیا می توانی به سه سوال بنده پاسخ دهی؟
معلم : من عبدالله، بنده ای از بندگان خدا وبه سوالات شما جواب خواهم داد به امیدخدا،
پسربچه : آیا شما مطمئنی جواب خواهی داد؟ چون اكثرعلما نتوانستند به سه سوال من پاسخ بدهند!!
معلم : تمام تلاشم را میكنم و با كمك خدا جواب میدهم.
پسر بچه : 3 سوال دارم:
سوال 1: آیا درحال حاضر خداوندی وجود دارد ؟ اگر وجود دارد شكل و قیافه ی آن را به من نشان بده؟؟
سوال 2: قضا و قدرجیست؟؟
سوال 3 : اگرشیطان از آتش خلقت شده است، پس برای چی او دراخرت در آتش انداخته خواهد شد چون بر ایشان تأثیری نخواهد گذاشت؟
معلم كشیده ی محكمی را به صورت پسربچه زد ،
ادامه مطلب
نوشته شده در پنجشنبه 28 شهریور 1392ساعت 10:15 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

در کتاب عدة الداعی مروی است که رسول خدا(ص) عبور کرد به مردی که در نخلستان درخت نخل می کاشت، فرمود:
راهنمایی کنم تو را به درختی که ثابت تر باشد اصل آن و پاکیزه تر باشد میوه آن و زودتر برسد و باقی تر باشد از درختان دیگر؟
عرض کرد: بلی
ادامه مطلب
نوشته شده در پنجشنبه 28 شهریور 1392ساعت 10:14 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

همانطور که میدانید رفتارهای هر کس در زندگی فردی و اجتماعی او اثرگذار است و چه بسا آن رفتارها شخصی را از عرش به فرش بکشاند و شخصی را از زیر خروارها خاک به عرش اعلا ببرد.در این مورد از عالم آل محمد صلوات الله علیه و آله روایتی آمده که به انسان در شیوه رفتاری اش با اقشار مختلف جامعه کمک میکند.
ادامه مطلب
نوشته شده در پنجشنبه 28 شهریور 1392ساعت 10:13 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

وقتی ز راه دور به پیش تو آمدیم
دیگر به رو نیار که آلوده و بدیم
با شوق بوسه‌ای به کف صحن انقلاب
از شهر خویش تا به دیار تو پر زدیم
ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه 27 شهریور 1392ساعت 12:10 ق.ظ توسط yar 314| نظرات ()

آیا می دانید چرا امام رضا علیه السلام  به امام رئوف شهرت یافتند؟بی تردید سیره ائمه معصوم (علیهم السلام) بهترین نقشه راه در مسیر دستیابی به سبک صحیح زندگی و رسیدن به سعادتی است که خداوند وعده داده است چراکه ائمه (علیهم السلام) نسخه ناطق قرآنی هستند که فراتر از زمان و مکان بشر را به سعادت دنیوی و اخروی رهنمون می شود. از این رو و با توجه به قرار گرفتن در ایام ولادت امام رضا (علیه السلام) در گفتگو با مصطفی عباسی مقدم، استاد دانشگاه کاشان و مولف کتاب "رایحه هدایت: درباره سبک زندگی رضوی به گفتگو پرداخته ایم که از نظرتان می گذرد:
آیا می توان از سبک زندگی امام رضا (علیه السلام) برای زندگی امروز الهام گرفت، چه بخش هایی برای زندگی امروز کاربرد بیشتری دارد؟وقتی ما انبیاء و ائمه (علیهم السلام) را الگوی و پیشوای خود می دانیم این امامت و پیشوایی ابعاد سیاسی، اجتماعی فرهنگی و اخلاقی می یابد و مسلما بعد سیاسی اجتماعی آن نیز محفوظ است که در جای خود باید بحث شود. اینکه تبیعت از امام در همه امور شئون اجتماعی، سیاسی و حکومتی و جهانی واجب است یعنی ائمه (علیهم السلام) باید نظامات اجتماعی را به ما آموخته و ما از آنان درس بگیریم.اما باید توجه داشت که در عرصه عمل و فردی و بین فردی در جمع های کوچک و بزرگ و ارتباطات خانوادگی و فردی بحث سبک زندگی بیشتر خود را نشان می دهد، البته زندگی به طور عادی شامل همو امور می شود،
ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه 27 شهریور 1392ساعت 12:08 ق.ظ توسط yar 314| نظرات ()

این، گزارشی است کوتاه از همه چیزهایی که آنها را فقط می توان در حرم حضرت امام رضا(ع) دید.
بارگاه نورانی حضرت امام رضا(ع) در مشهد، سالهاست که پذیرای زایران هشتمین امام شیعیان است. حرم مطهری که هرسال در روزهای مختلف، حجم عظیمی از زایران ایرانی و شیعیان سایر کشورها را در خود جای می دهد. در این بارگاه نورانی، مثل بقیه زیارتگاه ها وسایل مختلفی برای استفاده خادمان و کارکنان وجود دارد. اما بعضی از این وسایل، منحصر به بارگاه نورانی امام رضا(ع) است و به قولی، «اختصاصی» همین جاست. این گزارش، شما را با بعضی از این ابزار و وسایل آشنا می کند. چیزهایی که فقط می شود در حرم مطهر امام رضا(ع) دید:


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه 27 شهریور 1392ساعت 12:03 ق.ظ توسط yar 314| نظرات ()

جناب پروفسور نجابت که هم اکنون ساکن کشور آلمان می باشد در مصاحبه با یکی از شبکه های تلویزیونی داستان جالبی از شفا گرفتن جوانی که برای مداوا به ایشان مراجعه کرده بود را بیان کرد.

dr-nejabat

 ایشان فرمود: روزی جوانی به نام درویش به من مراجعه کرد. او به علت اصابت ترکش به گردنش قادر به میل کردن غذا نبود و به محض اینکه چیزی میل می کرد تمامی آنها از گردن او خارج می شد. او که در ایران نتوانسته بود به صورت کامل معالجه شود برای مداوا به کشور آلمان سفر کرد.
ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه 26 شهریور 1392ساعت 01:58 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

 

ساختمان هرچه كامل تر باشد، استفاده از آن بهتر، دوام،آسایش وامنیتش نیز بیشتر خواهد بود. ایمان ساختمانی است كه هر كس به آن پناه ببرد، آرامش دنیا وآخرت، و امنیت از آتش سوزان جهنم را برای خود خریداری نموده است. ایمان نیز هر چه كامل تر باشد بهره انسان از آرامش و امنیتش بیشتر خواهد بود. اما چگونه می توان ایمان خود كامل نمود تا بیشترین سود و بهره را از آن ببیریم؟ بهتر است پاسخ را از عالم آل محمد حضرت امام رضا سلام الله علیه بشنویم كه فرمود:
ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه 26 شهریور 1392ساعت 01:56 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

بسیاری می پندارند برای تقرب به خدا کارهایی خارق العاده لارم است اما فرشته مقرب الهی برای چند کار بظاهر عادی آرزو دارد که از آدمیزادگان باشد کاری چون تشییع جنازه و آب دادن تا اکرام بتیم و عیادت مریض و آشتی بین اقراد و سرانجام همنشیتنی با دانشمندان و شرکت در نماز جماعت
برخی امور مهمّ در زندگیِ ما وجود دارد که کمتر به آن توجه داریم. انبیا و پیشوایان دینى، یکی از کارهای مهمّی که انجام می‌دادند، این بود که مردم را از زبان شخصیّتهای والا و با عظمت به این امور متوجه کنند.
ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه 25 شهریور 1392ساعت 11:09 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Night Skin