تبلیغات
other - آیا میدانید چرا نام خیابان كنار حرم امام حسین علیه السلام سدره است؟
other

در دوره هارون الرشید، كنار مزار امام حسین‏ «ع‏» درخت‏ سدری وجود داشت كه هم نشانه‏ای برای زائران و مسافران بود و هم سایه‏ بانی‏ برای آنها. هر كسی می خواست آدرس بارگاه امام حسین را بدهد از دور به آن درخت اشاره می كرد و می گفت بایستی به آنجا بروی. اما دشمنان اهل بیت(ع) برای از بین بردن آثار و نشانه های بارگاه اباعبدالله(ع) دستور به بریدن آن درخت دادند.
عقیق:  حجت‌الاسلام شهیدی، مسئول امور روحانیون و فرهنگی بعثه به علت نام گذاری خیابان كنار حرم امام حسین(ع) به «سدره» پرداخت. وی در این باره گفت: در دوره هارون الرشید، كنار مزار امام حسین‏ «ع‏» درخت‏ سدری وجود داشت كه هم نشانه‏ای برای زائران و مسافران بود و هم سایه‏بانی‏ برای آنها. هر كسی می خواست آدرس بارگاه امام حسین را بدهد از دور به آن درخت اشاره می كرد و می گفت بایستی به آنجا بروی. اما دشمنان اهل بیت (ع) برای از بین بردن آثار و نشانه های بارگاه اباعبدالله (ع) دستور به بریدن آن درخت دادند.
حجت الاسلام شهیدی در ادامه خاطر نشان كرد: در حدیثی هم از پیامبر نقل شده است ‏كه سه بار فرمود: «لعن الله قاطع السدرة‏». خداوند لعنت كند قطع كننده درخت‏ سدر را. تا زمان هارون الرشید مردم نمی‏دانستند معنای این حدیث چیست و به چه جنایتی اشاره‏ دارد. جریر بن عبد الحمید از مردی از اهل عراق كه آمده بود، پرسید، چه خبر؟ وقتی او خبر تخریب قبر امام و قطع درخت ‏سدر را گفت، جریر دستانش را بلند كرد و گفت: الله‏اكبر!حدیثی از پیامبر روایت ‏شده كه قطع كننده سدر را لعن نموده است، ولی تا امروز معنایش را نمی‏فهمیدیم. قصد او تغییر موضع قبر حسین‏ «ع‏» است تا مردم ندانند قبرش‏ كجاست.
نوشته شده در سه شنبه 12 آذر 1392ساعت 05:39 ب.ظ توسط yar 314| نظرات ()

مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Night Skin